Sık Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular
Bu internet sayfası Denizli Büyükşehir Belediyesi Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DESKİ) İş Sağlığı ve Güvenliği Şefliği'nin resmi sayfasıdır. Şefliğin faaliyetlerinin duyurulması, güncel etkinliklerden haberdar olunması, Kuruma bağlı çalışanlarımızın ve alt işverenlerin İSG kayıtlarının takibinin yapılabilmesi ve kurum içi ramak kala kayıtlarının bildirilmesi için oluşturulmuştur.
DESKİ İş Sağlığı ve Güvenliği Şefliği faaliyetlerini Kurum hiyerarşik yapısında İnsan KAynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Kurumsal Gelişim Şube Müdürlüğüne bağlı olarak yürütmektedir. Ayrıca her ay İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu Genel Müdürümüz Niyazi TÜRLÜ Başkanlık etmekte, Genel Müdür Yardımcımız ve tüm Daire Başkanlarımızın üye olarak katılımı ile İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulları yapılmaktadır. 
DESKİ İş Sağlığı ve Güvenliği Şefliği İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkan V. Demet DEĞİRMENCİ'ye bağlı olarak Kurumsal Gelişim Şube Müdür V. Sait DİRİK'in liderliğinde 7 İş Güvenliği Uzmanı, 2 İşyeri Hekimi, 2 Diğer Sağlık Personeli, 1 taşınır kayıt yetkilisi personel ile faaliyetlerine devam etmektedir.
DESKİ İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kadrolu ve alt işveren çalışanlarımızı kapsayan, tüm iş güvenliği ve sağlık kayıtlarının online takip edildiği dinamik yapıda bir yazılımdır. Ayrıca İş Sağlığı ve Güvenliği yönetim sistemi Kurum kayıtlarını takip etmenin yanında dinamik olarak düzenleyici önleyici faaliyetlerin takibi, saha gözetimleri ve çalışanlarımızın İSG performanslarını puanlanması için de kullanılmaktadır.